Reklamı Kapat

PELLENC, BUDAMA MAKASINDA 1 NUMARA OLMAYI HEDEFLIYOR

Pellenc markası, 40 yıl evvel ilk hidrolik budama makasını lanse ettikten sonra piyasaya sürdüğü Vinion ve Prunion bataryalı budama makas modelleri ile piyasada adeta bir devrim yaptı.

2017-02-03

 Dünya genelinde bataryalı budama makasları piyasası birçok değişiklik gösterir. Örneğin Fransa'da kullanım oranı yüzde 81 iken Güney Afrika'da bu oran yüzde 10'un altında. Pellenc markası bu iki ürünü piyasaya sürerek satışlarını kısa vadede ikiye, orta vadede ise üçe katlamayı, Dünya'daki pazar payını artırarak bir numara olmayı hedefliyor. Pellenc'in bu iddiası ise, özellikle gelişmekte olan ülkelerde bağların ve meyve bostanlarının artan alanlarına dayalı budama mekanizasyonun gelişmesinden kaynaklanıyor.

Vinion-PrunionBudamada yeni özgürlük

Bu icadın özünde ergonomik tasarım, kolay kullanım ve performans var. Vinion'nun 700g ve Prunion'nun 900g altındaki ağırlıkları ile budama sanatı artık çok kolay hale dönüşüyor. Bağ ve ağaç budamalarından kaynaklanan kas gerilmeleri en düşük seviyelere iniyor. Optik sensörlü tetiği ile Vinion ve Prunion'nun budama hareketi aşamalı ve akıcı bir şekilde gerçekleşiyor. Böylece makasın yarım ve tam açıları arasındaki geçişler daha hızlı bir şekilde oluyor.

Ayrıca, yüksek performanslı Pellenc-Pradines bıçakları tüm ağaçları keskin bir şekilde kesiyor (Vinion için 35 mm'ye kadar, Prunion için 45 mm'ye kadar). Bu elektronik aletler elde budamanın özgürlüğünü hissettiriyor.

Vinion ve Prunion iki tip batarya ile birlikte sunuluyor

Hafif ve küçük boyutu ile Ulib 150 'cep' batarya (sadece 845g) ve alternatifli Vinionveya Prunion'u Selion M12 (zincirli testere) veya diğer Pellenc ürünleri ile çalıştırmak için çift konnektör'lü Ulib 250. Ayrıca, lityum-iyon teknolojisi ile, bataryanın şarjı ne olursa olsun, istikrarlı güç sağlanmaktadır. Böylece kullanıcı 12 saate yakın bir süre diliminde devamlı bir şekilde budama işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Vinion'nun özellikleri:

Uzunluk: 260mm

Ağırlık: 670 g

Bıçak ağız açıklığı: 57mm

Kesebildiği dal çapı: 35mm

Prunion'nun özellikleri:

Uzunluk: 298mm

Ağırlık: 860 g

Bıçak ağız açıklığı: 67mm

Kesebildiği dal çapı: 45mm

Yorumlar