Reklamı Kapat

ÇELIK: ‘MAZOT DESTEĞININ 2017’DE ÖDENMESI IÇIN ÇALIŞIYORUZ’

Çelik, mazot desteğinin 2017 sonunda çiftçiye ödenmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Normalde 2018 Şubat ayında ödenecek ama bunu 2017’nin sonunda ödenmesiyle ilgili çalışıyoruz” dedi.

2016-11-14

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, mazot desteğinin 2017 sonunda çiftçiye ödenmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Normalde 2018 Şubat ayında ödenecek ama bunu 2017’nin sonunda ödenmesiyle ilgili çalışıyoruz” dedi.

Bakan Çelik, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Milli Tarım Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan mazot destekleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. NTV’de katıldığı programda Ahmet Ergen’in sorularını yanıtlayan Çelik, mazot desteğinden çiftçinin ne zaman yararlanacağı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Tarımsal desteklerin bir yıl sonra ödendiğini hatırlatan Çelik, “Bu yıl ekilen ürünün desteği bir yıl sonra ödeniyor. Eylül, Ekim ayında yapılan ekimlerin mazot desteği normalde 2018’in Şubat ayında ödenecek. Ancak bu ödemenin 2017’nin sonunda üreticiye ödenmesiyle ilgili çalışıyoruz” diye konuştu.

Mazot desteğinin tarlayı kim ekiyorsa ona verileceğini de sözlerine ekleyen Çelik, “Destekleri tarla sahiplerine değil, ürünü eken, biçene vereceğiz” dedi. Sitemizde 16 Ekim’de yayınlanan’Çiftçi mazot desteğinden ne zaman yararlanacak?’ başlıklı haberde bu konuyu gündeme getirerek, açıklanan mazot desteğinin 1 Eylül 2016’dan itibaren yapılan üretimleri kapsadığı ve bu desteğin çiftçiye 2017’de ödeneceğini belirtmiştik.

Bilindiği üzere, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan mazot desteğinde, çiftçinin kullandığı mazotun yarısına devlet destek verecek.

www.tarimdanhaber.com

Yorumlar