Reklamı Kapat

BAKAN ÇELIK’TEN ET PIYASASINDA SPEKÜLASYON ÇIKIŞI!

Bakan Çelik, Türkiye’de kesimlik hayvan arzında bir sıkıntı olduğu iddialarına ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı.

2017-03-26

 Türkiye’de yeterli miktarda kesim olgunluğuna erişmiş kasaplık sığır bulunduğunu belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Kırmızı et piyasasını speküle edici, piyasaları olumsuz etkileyecek girişimlere izin verilmeyecek” dedi.

Bakan Faruk Çelik, et piyasasında spekülatif girişimlere karşı Et ve Süt Kurumu’nun Pazartesi gününden itibaren kasaplara kilogramı 22,5 lira fiyatla taze karkas sığır eti, yemek ve et sanayicilerine ise 20,5 lira fiyatla dondurulmuş karkas sığır eti satışı yapacağını açıkladı.

faruk-celik-esk-kombina-gidahattiÇelik,Türkiye’de kesimlik hayvan arzında bir sıkıntı olduğu iddialarına ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı.

“Spekülatörler boş durmuyor”

Türkiye’de yeterli miktarda kesim olgunluğuna gelmiş kasaplık sığır bulunduğunu vurgulayan BAKAN Çelik, buna rağmen son günlerde spekülatörlerin boş durmadığını söyledi.

kirmizi-et-gidahattiKırmızı et piyasasında fiyatları tırmandırma gayreti içinde olanları görmezden gelemeyeceklerini ifade eden Bakan Çelik, şöyle devam etti:

“Piyasaları speküle edici girişimlere kesinlikle izin vermeyeceğiz. Et ve Süt Kurumumuz (ESK) devreye girmiş bulunuyor. Pazartesi’den itibaren, kasaplarımıza kilogramı 22,5 lira fiyatla taze karkas sığır eti, yemek ve et sanayicilerine de 20,5 lira fiyatla dondurulmuş karkas sığır eti satışı yapılacak.”

Bakan Faruk Çelik’in açıklamasına göre, Et ve Süt Kurumu (ESK) kasaplara taze karkas sığır eti, yemek ve et sanayicilerine ise dondurulmuş karkas sığır eti satışı yapacak.

Yorumlar