Reklamı Kapat

AYTAV TAVUKÇULUK EKİPMAN'DAN 60'A YAKIN ÜLKEYE İHRACAAT

''AYTAV TAVUKÇULUK Olarak, 30 Yıllık Bir Deneyimle 60'a Yakın Ülkeye İhracat Yapıyoruz ''

2017-03-03

 ''AYTAV TAVUKÇULUK Olarak, 30 Yıllık Bir Deneyimle 60'a Yakın Ülkeye İhracat Yapıyoruz ''

Sami AYDIN:''Türkiye’de kümes ekipmanı yöneticileri, kendilerini farklılaştıran yeni ve özel ürünlere olan ilgisini kaybetmedikçe, AYTAV olarak bilgimiz ve tecrübemiz ile bu sektörü desteklemeye devam edeceğiz.''
''Aytav Tavukçuluk Ekipmanları olarak Türkiye’nin en büyük tavukçuluk ekipmanları üreticilerinden biriyiz. Sektörde 30 yıllık bir deneyimimiz var. Şu anda 60’a yakın ülkeye ihracat yapıyoruz.''

SAMİ AYDIN: ''Dünya’nın neresinde olursa olsun müşterilerimize sevkiyat sonrası kurulan, ürün kullanım eğitimi ve teknik servis hizmeti sağlamaktayız. Bu hizmetleri talep geldiği andan itibaren en hızlı şekilde sağlamaya çalışıyoruz. ''

Bu ayki röportaj konuğumuz Sn. Sami AYDIN ve  konumuz da; kanatlı sektörüne  hizmet  vermesi için kurduğu değerli firması Aytav Tavukçuluk Ekipmanları...
1988 yılında  İstanbul Arnavutköy’de kurulan ,AYTAV, sektörde belli başlı yurt içi firmalarına hizmet vermeye başlayarak faaliyetlerini bugünlere getirmiş ve gelişim süreci içinde de Türkiye’de oluşturduğu bayi ağı ile Türkiye’nin her yerine satışlar gerçekleştiriyor.Yurt dışında da, 60’a yakın ülkeye hizmet götürmekte olan AYTAV'ın ayrıca 12  ülkede de bulunan distribütörleri vasıtasıyla bu hizmetler ulaştırılmakta.
İşte, Sami AYDIN ile söyleşimizde AYTAV firmasının hizmet ve gelişimleri ile ilgili sorularımıza cevapları.

Okuyucularımıza firmanızı tanıtabilir misiniz.. ?

 SAMİ AYDIN: Aytav Tavukçuluk Ekipmanları, 1988’den bu güne kadar değerli müşterilerimiz için kaliteli hizmet sunmak amacıyla çıktığı yolda, alanında uzman, genç ve dinamik ekibiyle müşteri memnuniyetinden  ödün vermeden ve teknolojiyi adım adım izleyerek, her zaman başarıdan başarıya koşan, sektörüne yenilikleri getiren, öncü adımlar atan firmadır.

AYTAV olarak, yurt içi ve yurt dışında 60 ülkeye yapılan tavukçuluk ekipmanları ihracatımızla Türkiye ekonomisine katkı sağlayan üretici bir firmayız.

 Faaliyet gösterdiğimiz alanda, dünyanın önde gelen firmaları arasında olmak, teknolojik yeniliklerle sürekli gelişmek, müşterilerinin beklentilerini karşılayan kalitede ürünler üreterek, müşteri ve çalışanlarına değer katmak, en önemlisi topluma ve ülkesine faydalı olmak, AYTAV’ın nihai hedefleridir. 

 Sektöre ne şekilde hizmet veriyorsunuz. .?

 SAMİ AYDIN: Kanatlı sektöründe , tavuk yemliği, canlı tavuk kasası, tavuk suluğu, çiftlik havalandırma, soğutma  ve ısıtma sistemleri, yumurta kasası üretimi  yapmaktayız.

 AYTAV, üretimlerini “Önce Kalite ” ilkesine bağlı, dünyada teknolojilerin takipçisi olarak ve uzmanlık alanını geliştirerek ülkemizin ilkleri arasına girmiş, bu sayede başta tavukçuluk ekipmanları olmak üzere anahtar teslimi tavuk çiftliği kurulmasında aranılan marka konumuna gelmiştir.

 Türkiye’de bir ilk olan demonte tavuk kafesi ,yumurta taşıma kasası, kuluçka ekipmanları ve geliştirdiği yükleme-taşıma sistemleriyle ilklere imza atan AYTAV, sektörün gelişmesine ve müşteri memnuniyetine önemli katkıda bulunmaktadır. 

 Ürün gruplarınızdan ve hizmet verdiğiniz sektörlerden bahsedebilir misiniz  ?

 

SAMİ AYDIN: Türkiye’de bir ilk olan demonte tavuk kafesini sektöre kazandırdık. Kafeslerimiz demonte parçalı olduğundan yalnızca kırık veya eskimiş parçaları değiştirilerek ekonomik tasarruf sağlar. 
Ürün yelpazemiz oldukça geniş olup başlıcalarını da şu şekilde sıralayabiliriz; Canlı tavuk nakil kafesleri, hindi nakil kafesleri, palet ayaklı kafes, konteyner kafes ( forklifli yükleme sistemi), civciv nakil sepetleri, plastik yumurta seperatörü, viyölleri ve kasaları, kuluçka-damızlık ekipmanları, soğutma pedleri, silolar, havalandırma ve ısıtma sistemleri, otomatik-manuel-kanal yemlik sistemleri, otomatik-manuel-nipel sulama sistemleri, aydınlatma sistemleri ve otomatik sistem panolarıdır.
Hizmet verdiğimiz  sektörler beyaz et ve yumurta üretimi yapan tüm kurum ve kuruluşlardır.

 

-AYTAV’ın kuruluşundan bu yana gelişen süreci ana hatlarıyla anlatabilir misiniz?

 

SAMİ AYDIN:1988 yılında kurulan Aytav Tavukçuluk Ekipmanları belli başlı yurt içi firmalarına hizmet vermeye başladı. Giderek artan talepler sonucunda yurt dışına ihracatta önemli bir yol kat etti. Pazar taleplerini karşılamak ve ürün gelişimini sağlam bir altyapıya kavuşturmak için faaliyetlerimizi hep geliştirdik. 2017 yılı itibari ile, 60’a  yakın farklı ülkeye ihracat yapar duruma geldik. 

12 ülkede distribütörlerimiz bulunmakta.Türkiye’nin ise, sayılı ekipman kuruluşlarından biri durumundayız. Yurt içinde bayiiliklerimiz de var.

  -Aytav Tavukçuluk hakkında bilgi verebilir misiniz ?

  SAMİ AYDIN:Aytav Tavukçuluk, beyaz et ve yumurta çiftliklerine yeni ürün yelpazeleri katmak ve bu sektörde en iyi hizmet kuruluşu olmak hedefinde olan bir kuruluş. AYTAV üretimlerinde ‘önce kalite’ ilkesine bağlı, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle de  müşteri memnuniyetine odaklı bir kuruluştur.

 

 -Firmanızın misyon ve vizyonu hakkında bilgi verebilir misiniz ?

 SAMİ AYDIN: Misyonumuz, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her kesimden tüketici beklentilerine cevap vermektir. Bu beklentileri karşılarken kullanılan modern teknoloji ile kaliteden ödün vermeden, kalitesi fiyatları ile uyumlu, rahat, estetik ve mükemmellikle çevreye  zarar vermeyen doğa dostu malzemelerle kümes ekipmanı ürünleri üretmek ve bu ürünlerle ilgili her türlü satış öncesi ve sonrası hizmetleri sunmak ve sonrasında sürekli iyileştirmeyi ilke edinerek müşteri beklentilerine karşılık vermek, rekabetçi üstünlüğü mevcut değerlerimize bağlı kalarak sağlamak, modern yönetim sistemlerini benimsemek ve uygulamak misyonumuz olarak sayabileceklerimizdir.

 Vizyonumuz ise, Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uygulayan, ürün geliştirmede sürekli yenilik arayan, çalışanları, müşterileri ve tedarikçileri  ile bütünleşmeyi amaçlayan, uluslar arası kalite standart ve imaja sahip, kazanan ve bayilerine kazandıran, ülke ekonomisine katkıda bulunan bir şirket yapısı ile yurt içinde en iyisi olabilmektir..

 -Komple kümes tesislerinin kurulmasına yönelik gerçekleşen proje hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

  SAMİ AYDIN:Komple kümes tesislerinin kurulması için öncelikle müşterilerimizin bize proje  alanı ile ilgili bilgileri vermesi gerekiyor. ''Proje ekibimiz'' bu bilgiler dahilinde ''Proje alanını'' baz alarak, alanı en iyi şekilde değerlendirebilmek açısından, proje çizimleri ve teklifleri tasarlayarak; verilen bilgilere göre taleplere uygun ekipmanları üretiyoruz. Daha sonra montaj ekibimizi tesislere uygun bir biçimde ekipman sistemlerini kurmaları için proje alanlarına gönderiyoruz. Çiftliklerin büyüklüğüne göre değişmekle beraber, maksimum en kısa sürede taleplere uygun bir biçimde çiftliklerin kurulumunu yapıp teslim ediyoruz.

 -Türkiye pazarı AYTAV için ne ifade ediyor ?

  SAMİ AYDIN:Türkiye pazarı çok geniş ve önemli bir Pazar. Yurt içi satış ekibimiz ile birlikte yeni çalışmalar yapıyoruz ve Türkiye’nin  her yerine ulaşıp, kaliteli hizmet götürüyoruz. Yurt içinde daha hızlı bir şekilde kaliteli ürün ve hizmeti verebilmek için bayilikler vermeye devam ediyoruz.

 

 -Ürün güvenilirliği ve şirketinizin devamlılığı için uyguladığınız kalite ilkelerinden bahsedebilir misiniz ?

 SAMİ AYDIN: Ürünlerimizi birinci sınıf hammaddelerden üretiyoruz .Üretimin her aşamasında, ekibimiz tarafından üretilen ürünler de daima kalite kontrolü altında yapılmaktadır. Kaliteli ürün ve  piyasaya yeni ürünler sunmak her zaman önceliğimiz olmuştur. AYTAV olarak en büyük ilkemiz, en yeni teknoloji ile en kaliteli ürünü üretmek. Bunları başarabildiğimiz zaman, devamlılık da kendiliğinden oluşuyor. En büyük gururu da müşterilerimiz ile görüşmelerimizde, memnuniyetlerini dile getirdikleri zaman yaşıyoruz.

 

 -Müşteri memnuniyeti için satış öncesi ve sonrası destek faaliyetleri sağlıyor musunuz?

 SAMİ AYDIN: Dünya’nın neresinde olursa olsun müşterilerimize sevkiyat sonrası kurulan, ürün kullanım eğitimi ve teknik servis hizmeti sağlamaktayız. Bu hizmetleri talep geldiği andan itibaren en hızlı şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Ürünlerimizde üretim kalitesi problemsizliğinin yanı sıra, estetik olarak da yüksek standartlarda olmasına çok özen gösteriyoruz.

 -Satış faaliyetlerinizden bahsedebilir misiniz ? Ağırlıklı olarak hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz ?

 SAMİ AYDIN: Türkiye’de bayiliklerimiz var ve bayilik vermeye de devam ediyoruz. Türkiye’nin her yerine satışlarımız var. Ege bölgesinde  tavukçuluk sektörü çok yaygın olduğundan dolayı; ağırlıklı olarak bu bölgelere hizmet veriyoruz. 

Yurt dışında ise, 60’a yakın ülkeye hizmet götürmekteyiz. Ayrıca 12 ülkede distribütörümüz bulunmaktadır. Afrika ülkelerine son dönemde daha fazla ağırlık verdiğimizi belirtmek isterim.

 -Uzun yıllardan beri bu sektörün içerisindesiniz. Dış pazar ile bağlantılarınız olduğunu da biliyoruz . Avrupa pazarını biraz anlatır mısınız ?

 SAMİ AYDIN: Tavukçuluk ekipmanları açısından bakarsak; Avrupa pazarı doymuş bir pazar. Çok ciddi çalışan ve uzun yıllardır faaliyette olan firmalar var. 

Herkes birbirini tanıyor ve uzun yıllardır işbirliği içindeler.Dolayısıyla bu pazarlara girmek diğer bölgelere göre daha uzun sürüyor. Yeni yatırımlar ise, dünyanın diğer bölgelerine göre daha az yapılıyor. Ayrıca, Avrupa'da beyaz et tüketimi Afrika ve Müslüman ülkelere nazaran daha az.

 Bizim bu yıl asıl hedefimiz Afrika. Afrika’nın hedefimiz olmasının sebepleri arasında, yeni yatırımların fazlalığı ve ihtiyaç fazlalığını söyleyebiliriz. Bunları katıldığımız fuarlarda da gözlemledik.

 -İhracat faaliyetlerinden bahsedebilir misiniz ?

 SAMİ AYDIN: Aytav Tavukçuluk Ekipmanları olarak Türkiye’nin en büyük tavukçuluk ekipmanları üreticilerinden biriyiz. Sektörde 30 yıllık bir deneyimimiz var. Şu anda 60’a yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Asya kıtalarında ekipmanlarımız GÜVENLE kullanılmakta.

AYTAV Tavukçuluk'un en büyük avantajlarından biri, müşterilerine ekipmanlarla ilgili ihtiyaç duyabilecekleri ekipman hizmetlerini ve çözümleri tek elden sağlayabilmesidir. Ürün çeşitlerimiz  ise, Dünya ve  Türkiye’deki firmalardan daha fazladır. 

Ürün çeşitlerimizin fazla olması, sürekli yeni, kaliteli ürün ve çözümler sunmamız bizleri hizmette ayrı tutan bir özelliğimizdir.

Bu sene, ürün kalitelerimizi tanıtmak adına yoğun bir şekilde fuarlara katılımımız olacaktır. Bunların arasında dünyanın en büyük fuarları olduğu gibi, küçük yerel fuarlar da var.

 Güney Amerika’da bazı firmalar ile iletişim halindeyiz. AYTAV olarak tüm Dünya’ya ihracat yapacak potansiyelimiz bulunmaktadır. Bu potansiyeli kullanmak ve ülkemizin ihracat hedeflerine katkı sağlamak için ekip olarak yoğun çalışmalarımız devam etmektedir.

 

-Sektöre iletmek istediğiniz bir mesaj var mı ?

 SAMİ AYDIN:Türkiye ve Dünya'da tavukçuluk pazarındaki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Türkiye’de kümes ekipmanı yöneticileri, kendilerini farklılaştıran yeni ve özel ürünlere olan ilgisini kaybetmedikçe, bilgimiz ve tecrübemiz ile bu sektörü desteklemeye devam edeceğiz. Müşterilerimizden ilham almaya açığız ve uzun soluklu işbirlikleriyle beraber büyümenin heyecanını da yaşıyoruz.

Aytav Tavukçuluk Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti. 15-17 Mart 2017 tarihleri arasında Bangkok/THAILAND'da gerçekleştirilecek Hayvancılık Fuarında Hall 98 Stand No: 2719'da yerini alıyor. Tüm Değerli Müşterilerimizi bekleriz..

 

 

-Bu güzel söyleşi için teşekkür ederiz sayın Sami AYDIN bey.

 

SAMİ AYDIN KİMDİR.?

Sami Aydın, 1963 Siirt doğumludur. Ticaret hayatına Siirt'te başlamış ve  1988 yılında İstanbul Arnavutköy’de Aytav’ı kurarak, kanatlı sektörüne  hizmet vermeye başlamıştır. Kanatlı sektörüne daima yenilikler ve çözümler getirerek sektöre değer vermiştir.

 Sami Aydın'ın en büyük amacı, sektörün ithal ettiği ürünleri imal ederek bununla sektöre daha kaliteli ve ucuz mal temini sağlaması olmuştur. Aynı zamanda bu ürünleri yurt dışına ihraç etmesi ANA hedefi olmuştur

 

Yorumlar